İzorex Su Yalıtımı

Su ve Nem Yalıtımında İzorex Uzmanlığı

Binalar suya karşı yalıtılmadığında nem kaçınılmazdır.Daha da kötüsü rutubet sadece binaya zarar vermez, birçok hastalığa davetiye çıkarır.

Su Hasarının İncelenmesi ve Rutubet Haritalaması

Termal Görüntüleme Anketi Kullanılarak Su Hasarının İncelenmesi:

Termal görüntüleme cihazı, sızıntıları, suyun verdiği hasarları tespit eder ve küflü, nemli veya ıslak duvarlarıkapsamları olarafk gösterir. Termal görüntüleme araştırması, rutubet oluşumuna neden olan problemleri vurgulamak, su giriş noktalarını belirlemek ve rutubet gelişiminin oluşumunu anamak için harika bir yöntemdir. 

 Uzmanlarımız tüm nem ve su hasarlarını haritalandıran profesyonel bir rapor sunacak ve yalıtım, restorasyon ve onarım ile ilgili tavsiyelerde bulunacaklardır.

Poliürea İle Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde her evin en yüksek masrafı olarak karşımıza çıkan enerji maliyetleri her bütçeyi zorlamakta ve insanların ayın sonunu getirememesine neden olmaktadır. Yeni yapılan binaların çoğunda yalıtım olmakla birlikte eski evlerin büyük miktarında yalıtım olmamasından dolayı özellikle de kış aylarında enerji giderleri artmakta ve bu da insanların üzerinde büyük külfetler yaratmaktadır. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren yalıtım malzemesi olan poliüretan sprey köpük ile evlerinizin dış yalıtımını yaptırabilir ve daha az maliyetlerle uzun süre daha az enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Poliüretan sprey köpük çak çabuk sertleşebilmesi özelliği sayesinde birkaç dakika içersinde üzerine yalıtım malzemesi kullanabilir hale gelmektedir. Dış alanlarda üzerine uygulanacak koruyucu UV koruma ile hem ısı yalıtımı hem de su yalıtımı yapma imkanına kavuşabilir ve dış hava ile temasını önleyebilirsiniz.

Yalıtımda Kullanımı ve Özellikleri

Mekanik bir şekilde sabitlemeye gerek duymadan poliüretan sprey köpük ile hava alan her türlü çatlak ya da deliği kapatabilir ve yalıtımını kolayca yapabilirsiniz. Baca kenarları, duvar ya da girinti çıkıntı yerlerde bu poliüretan sprey köpük malzemesini kullanarak kolayca saniyeler içersinde dış hava ile temasını kesebilir ve sorununuzu kökten çözebilirsiniz.

Uyguladığınız çatlağın ya da kesiğin üzerine hızlı bir şekilde yayılan poliüretan sprey köpük ile geniş yüzeylere bile anında etki edebilir ve düşük maliyetlerle yalıtım işlerinizi halledebilirsiniz. Kesintisiz ısı ve su yalıtımı yapan poliüretan sprey köpüğü herhangi bir sarsıntı ya da titreşimden etkilenmeden ve su ile temasında hiçbir olumsuz etki göstermeden tüm yalıtım işlerinizde kullanabilir ve uzun süre hiçbir bozulmalar yaşamadan etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Yüzeylerde yalıtımı sağlamak için dübel delinmesine gerek kalmadan kısa sürede büyük yüzeylere yayılan poliüretan sprey köpük ile hiç yorulmadan ve hiçbir sıkıntı yaşamadan tüm yalıtım işlerinizi kökten çözebilir ve kısa zaman içersinde tüm bu dertlerden kurtulabilirsiniz.

Anti bakteriyel özelliği ile böcek ya da haşerelerin barınmasına da izin vermeyen poliüretan sprey köpük ile en sağlıklı dış yalıtım imkanına sahip olun.

Su Ve Nem Yalıtımının Isı Yalıtımına Etkisi Nasıldır?

Konutlarda ısı kaybının önlenmesi için yalıtım yaptırmak olmazsa olmazlardan biri olarak bilinmekte olup çoğu yeni yapılan binaların dış yalıtımları daha inşaat halindeyken bitirilmektedir.

Su ve nem yalıtımı yaptırmak ısı kaybını minimuma indirerek evleriniziz yazın serin kışın ise sıcak kalmasında büyük yer tutmaktadır. Evlerinizin odaları arasında dengeli oda sıcaklıkları oluşturmada büyük avantajlar sağlayan su ve nem yalıtımı ile yaşadığınız mekanın daha konforlu ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Sadece evleriniz de değil hayvan barınaklarında da su ve nem yalıtımı sağlayarak hayvanlarınızın daha sıcak bir ortamda yaşamasını sağlayabilir ve onlardan daha yüksek verim elde edebilirsiniz. Binalarınızın duvarlarında su yalıtımı yaptırmak, özellikle yağmur suyu ve sızıntıların yüzeydeki yapı elemanın çürümesine ve tahrip olmasının önüne geçtiğinden dolayı kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır. Özellikle de bodrum katlarında oluşan su birikintilerini görmek ya da binalarınızın çatı katlarında akmalara sebep olan su geçişlerini engellemek adına son derece büyük bir önem sahip olan su yalıtımını bir an öne yaptırmanızda fayda var. İster beton bloklarda olsun ister metal su çatlaklarında poliüretan sprey köpük malzemesini kullanarak sızıntıyı engelleyebilir ve etkili bir çözüm bulabilirsiniz.

Hızlı yayılabilme özelliği sayesinde poliüretan sprey köpük uygulandığı yüzeye dakikalar içersinde yayılıp kaplamakta ve etkisini saniyeler içersinde göstermektedir. Bu sayede duvarlarınızın su geçirmelerinin önüne geçebilir ve evlerinizi ısı kaybını engelleyebilirisiniz.

Binalarınızda su ve nem yalıtımı yaptırarak enerji tasarrufu sağlayabilir ve daha az yakıt parası ödeyerek bütçenizi zorlamak zorunda kalmazsınız. Binanın beton içersindeki demir parçaların paslanmasının önüne geçerek binanızın depreme karşı dayanıklı olmasını da sağlayabilir ve uzun yıllar binanızı kullanma şansı yakalayabilirsiniz. Üstelik daha az doğalgaz ya da kömür yakıtının önüne geçerek ülke ekonomisi üzerinde de etki sahibi olabilir ve ülkenin dış ülkelere olan bağımlılığınızı azaltabilirsiniz.

Tüm bunların dışında yakıt tüketimini de azaltarak çevre kirliliği ve küresel ısınmaya karşı pozitif etkiler sağlayabilir ve bilinçli bir kullanıcı olabilirsiniz. Evlerinizde kullandığınız yalıtımlar ile yarı yarıya olan ısı kaybını önleyebilir ve paranız cebinize kalabilir. Bakınız: Isı Yalıtımı