Çatı İzolasyonu

Poliüretan Sprey Köpük

Yalıtımda Poliüretan Malzeme Kullanımı

Sprey Poliüretan, ısı yalıtımı ve sızdırmazlık kimyasalı olarak bina yalıtımları başta olmak üzewre birçok sektörde yapı ve donanımları korumak ve sağlamlaştırmak için kullanılır.

Poliüretan sprey köpük kullanıldığı alanda anında yayılma özelliği göstererek o bölgeyi geniş bir şekilde kaplamakta ve etkili bir yalıtım sağlama konusunda kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

İzolasyon Köpüğü

Poliüretan sprey köpük yalıtım işlerinde kullanılan bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de binaların dış cephe kaplamalarında yalıtımı sağlamak için kullanılan malzemelerin yapışmasında kullanılan ana madde olarak kullanılmaktadır.

Poliüretan Köpük

Bilindiği üzere binalarda yalıtım olmadığı zaman hemen hemen neredeyse ısının yarısı kaybolmakta ve bu da kullanıcılara büyük maliyetler çıkarmaktadır. Özellikle de kış aylarında yalıtım yapılmayan binalar fazla enerji harcanarak ancak ısınabilmekte ve ev sahiplerini ya da kiracıları oldukça zorlamaktadır.

PoliüretanMaliyetleri

Günümüz Türkiye’sinde bilinen bir şey yakıtların yüksek meblağlar karşılığında satın alındığıdır. Zaten yüksek fiyatta olan bu yakıtların fazla oranda kullanılarak sıcaklığı artırmak insanlara büyük bir külfet getirmektedir. İşte tüm dış cephe yalıtımlarınızı poliüretan sprey köpük ile yaparak hem su yalıtımı hem de nem yalıtımı gerçekleştirebilir ve daha az maliyetlerle daha konforlu bir yaşam sürebilirsiniz.

poliüretanın uygulanması

Sadece binalarda değil Endüstriyel çatı yalıtımı, deniz taşıtları yalıtımı, hayvansal barınak yalıtımı, soğuk hava deposu yalıtımı, boru hattı yalıtımı ve tank-silo yalıtımı gibi daha pek çok alanda kullanılan poliüretan sprey köpük diğer yalıtım malzemelerine göre daha dayanıklı olduğu için uzun süreli performans sağlamaktadır.

Çok güçlü baskı dayanımına sahip olan poliüretan sprey köpük üzerine herhangi bir yük bildiğinde bozulmalar yaşamaz ve herhangi bir su ile temasında da yapısında herhangi bir bozukluklar görülmez. İşte daha birçok yönden diğer yalıtım malzemelerine göre artıları olan poliüretan sprey köpüğü en uygun ücretler karşılığında temin edebilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Herhangi bir çatlama ya da sızıntının olduğu tüm metal ve plastik borular üzerinde uygulanan v poliüretan sprey köpük ile rahat bir nefes alacak ve etkili bir su ve nem yalıtımı yaparak ısı kaybını önleyeceksiniz.

Yanma Eğilimi Düşüktür

Herhangi bir şekilde alev almayan poliüretan sprey köpük bu yönü ile güvenli bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ses yalıtımında da etkili olan poliüretan sprey köpüğü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Poliüretan İzolasyon Bursa Yalıtım Sistemleri

Poliüranın Uygulanması

Sprey poliüretan, yüksek basınçlı poliüretan püskürtme makinesi, hortum, pompa donanım ve kompresörü ile uygulanır. Sıvı halde püskürtülen poliüretan hemen reaksiyona girerek, genişler ve sertleşerek kurur. Poliüretan, bağlantı noktası, ek yeri veya aralık oluşturmaz ve tek parça halinde verimli bir yalıtım malzemesi haline gelir.

Poliüretan:

  • Teras çatılarda ısı ve su yalıtımında 
  •  Saç kaplı çatılarda ısı ve su yalıtımında
  • Soğuk depolarda ısı yalıtımında 
  • Giydirme ve dış cephe duvarlarında ısı yalıtımında
  • Derz, girinti dolgu malzemesi olarak
  • Tank iç ve dış yüzeyleri
  • Boru izolasyonunda ısının korunmasında

verimli bir şekilde kullanılır.

Sprey poliüretan köpükyoğunluğu 40 dns olup DIN4102 normunda B2 yanma sınıfındadır.
Isı iletkenlik değeri 0.017 olup en iyi yalıtım malzemesidir.

poliüretan nedir
izorex-izolasyon-poliuretan

Teknik Tablo

izorex-izolasyon-poliuretan

Kalınlık Karşılaştırma Tablosu

izorex-izolasyon-poliuretan

Poliüretan tepkime aşamaları

Poliüretanın Nedeni, Nasılı

Çoğu yalıtım işlerimizde son zamanlarda adından sıkça söz edilen malzeme olan poliüretan sprey köpük kullanmakta olup diğer yalıtım malzemelerine oranla hem daha iyi bir yalıtım hem de daha kolay kullanabilme imkanı yakalamaktayız.

Poliüretanın nedeni nasılı

Çoğu inşaat sektöründe tercih edilen poliüretan sprey köpük kullanıldığı yüzeylerde geniş bir alana yayılarak daha fazla alanın ısı yalıtımını yapmakta ve daha kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Sadece inşaat alanında değil deniz taşıtları yalıtımı, hayvansal barınak yalıtımı, soğuk hava deposu yalıtımı ya da boru hattı yalıtımlarında da etkili bir şekilde kullanılan poliüretan sprey köpük verdiği güçlü yalıtım özelliği ile kullanıcıların memnuniyetini kazanmış ve hiçbir yan etkisi olmayan bir madde olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her büyüklükte binaya uygundur

Maliyet bakımından da diğer yalıtım maddelerine oranla daha düşük ücretler karşılığında alabileceğiniz poliüretan spreyleri ile ister kendiniz isterseniz de ustanıza tüm hava alan yerlerin yalıtımını yaptırabilir ve yüksek şiddette eden rüzgarlara bile dayanıklı bir hale getirerek hiçbir hava kaçırma durumu ile karşılaşmazsınız. Enerji maliyetleri bilindiği üzere günümüzde her geçen gün yükselmekte bu da insanların daha enerji için daha fazla ücret ödemesine sebep olmaktadır. İşte enerji maliyetlerinin yükseldiği bu dönemlerde poliüretan sprey köpük uygulaması ile eskiyen ve ısı yalıtımı ya da su yalıtımı yapılması gereken çatılarınızı yeniden tamir etmeye gerek kalmadan kapalı hücre yapısı ile hem ısı yalıtımı hem de su yalıtımı özelliği ile benzersiz bir çatı yalıtımı ve konfor sağlayacak ve en kaliteli bir şekilde çatılarınıza sahip olarak hiçbir hava alma sorunu ile karşılaşmayacaksınız.

Çatılarınızda kesme ya da monte işlemleri yapmadan sadece poliüretan sprey köpük kullanarak tüm çatlak ve hava alan yerleri kapatabilir ve dış ortam ile yalıtımınız sağlayabilirsiniz. Hem maliyet hem de kolaylık bakımından tercih edilen poliüretan sprey köpük piyasada kolayca bulunabilmekte ve üstün bir kullanışlılık sağlamaktadır. Geç kalmadan sizler de her türlü yalıtım işleriniz için poliüretan sprey köpük tercih edin ve eski sıkıntılı günlerinizden kurtulun.

Polüretan her tür binaya uygundur