Dış Cephe İzolasyonu Bursa

Poliüretan Sprey Köpük + Poliürea Sprey Yüzey Kaplamaları ile Yüksek verimli Yalıtım Uygulamaları

Poliüretan Sprey KöpükHizmetlerimiz Bursa’da dış cephelerde ısı ve nem yalıtımı çok verimli sonuçlar üretmektedir. Pratik ve hesaplıdır. İzolasyon çalışmaları için özel üretilmiş donanım ve ekipmanla uygulanır.

Dış Cephe İzolasyonu

Yapılardaki izolasyon uygulama alanlarına göre farklılık gösteren poliüretan bileşenleri bulunur. Hali hazırda çok güçlü bir yalıtım malzemesi olan poliüretanlar, bileşenlerinin uygulama alanlarına göre doğru tercihi ve ustalıkla uygulanırsa harika sonuçlar verir.

Poliüretan sprey köpük bina dış cephesini ısıya, neme, suya ve hatta sese karşı mükemmel yalıtır.

Binaların dış cephesini oluşturan duvarlar, yüzeylerinin büyük olması nedeniyle en çok ısı kaybına neden olan yapı alanlarındandır. Yalıtılmamış dış cepheler yapının durumuna göre biryılda ortalama 5 ila 20 m³ aralığında enerji israfına neden olur. Poliüretan sprey köpük ile yalıtılmış duvarlar bu enerji kaybını %90’a kadar azaltabilir.

Sprey Poliüretanın pratik ve kısa sürede uygulanabilirliği, iskele kurmaya gerek kalmadan kısa süreli vinç kiralayarak çalışmaya olanak sağlar. Bir ekiple Günde 400 ila 900m² arasında yüzey kaplanabilir. Püskürtülerek uygulanan poliüretan köpük, ek bileşenlere veya bir sabitleyici mekanizmaya ihtiyaç duymadan her tür yüzeye tutunur. Yüzeyi kaplarken hiç boşluk bırakmaz. Bu, onu ısı yalıtımı için vazgeçilmez bir malzeme haline getirir. Şehrimiz Bursa’nın iklimine özel polüretan köpük izolasyon seçenekleri için bizi arayabiirsiniz.

Cephe yalıtımı ile ısı kaybını %100’e kadar azaltmak mümkündür. İzolasyon yapılan cepheler daha uzun ömürlü hale gelirler. Binanızıdaki ısı kaybının ne düzeyde olduğunu öğrenmek için İzorex’in ücretsiz ısı kaybı ölçümü hizmetinden faydalanabilirsiniz. Enerji kaybı doğru analiz edilmiş yapılar gereksiz yalıtım maliyetlerini önler.

Poliüretan köpük (sprey) yüksek yapışkanlık özelliği ile, briket, tuğla, beton, taş, sac, ahşap gibi hemen her yüzeye başarılı bir şekilde tutunur. Bu nedenle sıvalı ya da sıvasız cephelerde sorunsuz uygulanır. Özellikle bina iç cephe izolasyonunda tuğla üzerine uygulanır ve alçı ile kapatılır. 

Teras alanlarında şaptan önce kullanılan geleneksel yalıtımlara nazaran poliüretan köpük (sprey)  uygulamaları daha etkili ve ekonomik izolasyon imkanı vermektedir.

Çatıların iç ve dış yüzeylerine uygulanabilen poliüretan sprey köpük ısı yalıtım uygulamaları özellikle çatı katı veya en üst kat daireler için etkili ısı ve nem izolasyonu sağlar.

Poliüretan malzeme uygulandıktan sonra tüm yüzeyde tek parça haline geldiğinden ısı, su, nem veya sesin geçebileceği bir boşluk kalmaz.

Sprey poliüretan üzerine beton atılabilir, koruyu boyalarla dekore edilebilir.

Termal Isı Kaybı Ölçümü Banner 

İzorex Mobil İzolasyon, iç ve dış çatı, teras yalıtım uygulamaları aynı anda ısı, ses, nem ve su izolasyonu sağlar.

Poliüretan spreyköpük yalıtımı endüstriyel alanlar, fabrikalar, besi çiftlikleri, hayvan barınakları, soğuk hava depoları, tanklar ve silolar, metal yüzeyler ve tesisatlarda uygulanabilir.

Püskürtme Poliüretan Sprey Köpükle yalıtılmış alanlar bakteri oluşumu ve böcekleri engeller, kokusuzdur, çürümez, dolayısıyla uzun ömürlüdür.