Poliüretan Sprey Çatı ve Teras İzolasyonu

Teraslarda şap uygulaması evvelinde uygulanan eski sistem su ve ısı yalıtımı çalışmaları malzeme kalitesi veya kötü ustalıktan kaynaklı olarak yetersiz kalır. Bununla birlikte çatı teras alanları için Poliüretan Sprey Köpük ile yapılan ısı, nem ve su yalıtımı daha pratik, daha etkili ve ekonomiktir.
Çatı İzolasyonu
Sprey poliüretan ve yardımcısı polyurea temel malzemeleri ile yapılan izolasyon çalışmaları, cephelere uygulanan izolasyondan sonra teras, çatı ve ters çatı (çatı altı) izolasyonunda da verimli sonuçlar verir. Binaların en üst katlarında oturanlar, diğer dairelerde oturan bina sakinlerine göre daha fazla soğuk ve neme maruz kalırlar. Bu sebeple izolasyonun önemini daha iyi hissederler. 
Sprey poliüretan köpükile yapılan izolasyon çalışmaları yalıtım sorunlarını %100 çözmektedir. Tek parça (yekpare) uygulananpoliüretan sayesinde ısı yutan alanlar oluşturmaz, terasları soğuktan ve sıcaktan, çatı su akıntısı ve nem gibi problemlerden korur.

Teras Zemin Kaplama Poliüretan + Poliürea Malzemenin Uygulanması

Uygulama yüzeyleri hareketli nesnelerden, tozdan, nem artıklarından temizlenir. Ana malzeme doğru kalite ve kalınlıkta poliüretan köpük beton yüzeye ugulanır. Bu işlemin ardından şap dökülebilir, UV boyayla ek koruma sağlanabilir ya da kullanım alanı değilse çakıl serileblir. 
Çatı izolasyonu
Fabrika ve diğer endüstriyel alanlarda çatı izolasyonu

Yapıların çatı ve teras bölümlerinde  ısı, su ve nem yalıtımı çalışmalarında Ana Malzeme Poliüretan Sprey Köpük kullanımı

 
  Mobil izolasyon aracının, izolasyon uygulamalarına özel donanımı (makine) ve sarf malzemesi (poliüretan bileşenleri), bileşenin sıcaklığını koruyan resistanslı hortum ile çalışma alanına taşınır. Yüksek basınçlı özel kompresör tabancası ile yüzeye, püskürtülür.
 
Teraslarda Poliüretan Köpük Spreyin uygulanmasının ardından poliüretan bazlı bir ürün olan ve güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan (UV), Poliürea Sprey ile kaplanır. Polürea yüksek esneme özelliğine sahiptir. İki veye tek bileşenden oluşabilir. Teras ve çatılarda kaplanan alanlarda herhangi bir bağlantı noktası, ek yeri veya aralık kalmaz. Tek parça olması ısı ve su yalıtımı için önemlidir. Poliüreyan sprey ve poliürea sprey sudan etkilenmez, herhangi bir ayrışma ve veya deformasyon söz konusu değildir. Bunula birlikte daha asidik veya tuzlu ortamlarda da mukavemetini korur. Püskürtme Poliüretan Köpük bakteri ve haşere barındırmaz, kokusuzdur, çürümez. Uzun ömürlüdür. Sağladığı enerji tasarrufu nedeniyle, doğaya atılmadığı sürece çevre dostudur. 

Poliüretan ve Polyurea kaplamaların Çatı ve Teras İzolasyonu Uygulamasındaki Önemi

Çatı ve teraslar iklim koşulları ve diğer etkenlere direk maruz kalırlar ve çabuk yıpranırlar. Polyuretane ve Polyurea ile kaplama suretiyle yapılan Çatı ve teras izolasyonu sadece ısı, su, nem ve ses gibi istenmeyen faktörleri yalıtmakla kalmaz, yapıyı tüm dış etkenlere karşı korur. Önemli bir izolasyon malzemesi olarak Poliüretan, polyurea dökme malzeme ile kaplama yapıldığında teraslarda zeminlerin mükemmel yalıtımını sağlar. 

İzorex olarak çatı ve teras izolasyon alanlarını iyi analliz edereriz. Uygulamalarımızda, müşterilerimizi gereksiz masraftan korumak, kaliteli ve doğru yalıtım malzemelerini tercih ederek yalıtım hizmetlerimizden en iyi verimin alınması bizim için önemlidir.

Poliüretan + Poliürea Çatı, Teras Çalışmaları

İzorex, tüm yalıtım uygulamalarında, izolasyonun başarısı, tutarlılığı ve sürdürülebilirliği ile birlikte yapının dekorasyonunu da ciddiye alır. Zemin kaplama için kullanılan Polyurea malzemenin kalitesinin önemi büyüktür.

Çatı ve teras izolasyonunda yapı katmanlarına ayrı ayrı dikkat edilmesi ve izolasyona hazır edilmesi gerekir.  Bu hazırlıklar ısı yalıtımı, su yalıtımı, nem ve ses yalıtımı gereksinimlerine göre değişir.

Önemli Çatı, Teras izolasyon katmanlarının Poliüretan + Poliüretan kaplama için hazırlanması

  • Betonarme Katmanı
  • Eğim Uygulaması
  • Buhar dengeleyici ve kesici katman
  • Çatı teras yalıtım levhası
  • Teras Su yalıtım katmanı
  • Ayırıcı keçe malzeme kaplama
 • Teras Çakıl kaplama
Çatınızı kotuyun O da sizi korusun banner 

Çatı İzolasyonu için çatı ve teras türleri
Çatı yalıtımı, çatı türlerine göre farklı şekillerde uygulanır ve dekore edilebilir. Sık karşılaştığımız bazı çatı türleri:

  • Yürünebilir Çatılar
  • Yürünemez Çatılar
  • Dışa Meğil Çatılar (Az eğimli ve çok eğimli)
  • İçe Meğil Çatılar (Az eğimli ve çok eğimli)
  • Kiremit Çatılar
  • Donatılı Çatılar
  • Metal Çatılar
  • Cam Çatılar
 • Bitüm Çatılar
Çatınızı koruyun o da sizi korusun 

Yapılarda çevre ve iklim koşullarının kötü etkileri en fazla bina çatı ve teraslarını etkiler. Çatı yalıtımında başarılı sonuçlar elde edebilmek için biz İzorex olarak öncelikle yapıların ve yalıtım sahalarının iyi analiz edilmesi polyrurea ve polyuretane malzemelerinin kaliteli kullanılması gerektiğine inannıyoruz. Bu nedenle izolasyon hizmeti almak isteyen müşterilerimize ücretsiz keşif ve termal ısı kaybı ölçümü imkanı sunuyoruz.

İzorex’i hemen arayarak ücretsiz keşif yaptırabilir, termal ısı kaybı ölçümü ile yalıtım tipinizi belirler ve tasarruf edersiniz.

Ücretsiz keşif ve Termal Ölçüm talebi için tıklayın

İzolasyon talepleriniz aynı gün içerisinde değerlendirilip size geri dönüş yapılacaktır.